O Firmie

Szanowni Państwo

Jesteśmy młodym zespołem działającym w branży budowlano-górniczej od ponad 11 lat. Nasze doświadczenie zdobyliśmy pracując w działach: zarządzania, nadzoru, produkcji oraz kontroli jakości, a także świadcząc usługi konsultingowe dla wielu kopalń na obszarze całego kraju. Z wykształcenia jesteśmy inżynierami o specjalności w dziedzinie: górnictwa, geologii, geoinżynierii oraz budownictwa wodnego i lądowego.

Wykorzystując zdobyte doświadczenia oraz kontakty w branży skalnej, w 2009 roku podjęliśmy decyzję o stworzeniu firmy Kamień Dolnośląski. Od tego czasu stale rozszerzamy ofertę wyrobów oraz zasięg działania naszej firmy.

Gwarantujemy najwyższą jakość produktów, fachowe doradztwo oraz dostawę najlepszej jakości surowców skalnych. W naszej działalności:

- koncentrujemy się głównie na produkcji nowych wyrobów nie istniejących na rynku polskim
- dostarczamy tanie, trwałe i odporne na występujące warunki atmosferyczne wyroby z kamienia naturalnego
- pomagamy zagospodarować istniejące oraz niewykorzystane złoża
- promujemy lokalne i mało znane surowce skalne

Naszym dodatkowym atutem jest lokalizacja naszego magazynu w centrum Dolnego Śląska, który jest najbogatszym rejonem w Polsce pod względem występowania surowców skalnych. Znajdują się tutaj wszystkie rodzaje skał, w tym najbardziej odporne oraz trwałe skały magmowe i metamorficzne, takie jak np. bazalty, granity, gnejsy, wapienie i marmury krystaliczne oraz łupki kwarcowe.

W naszej ofercie posiadamy tylko wyroby wytwarzane z krajowych surowców skalnych. Dzięki temu dajmy gwarancję najwyższej dostępnej wytrzymałości i odporności w naszej strefie klimatycznej. Nie prowadzimy sprzedaży materiałów importowanych.

Wydobywany w naszym kraju kamień jest w trakcie wydobycia w naturalny sposób narażony na przemarzanie i nasiąkanie wodą, czego nie można do końca stwierdzić o surowcach chińskich lub z południa Europy. Głównym czynnikiem destrukcyjnym jest wielokrotne zamarzanie i rozmarzanie kamienia naturalnego stosowanego w warunkach zewnętrznych.

Zapraszamy do współpracy.

Promocje

Sprawdź aktualne promocje i wybrane produkty w najlepszych cenach.

Więcej

Transport

Oferujemy transport kamienia poprzez przesyłki kurierskie oraz całopojazdowe.

Więcej

Porady

Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez klientów oraz odpowiedzi na nie.

Więcej